DomůReceptářUž jste o něm slyšeli? Magnéziové máslo je prý recept na krásnou...

Už jste o něm slyšeli? Magnéziové máslo je prý recept na krásnou pleť i lepší spánek

Co je to magnéziové máslo a jak vám pomůže při usínání?

Hořčíkové nebo magnéziové máslo je jedním z nejnovější opěvovaný výrobků, které mají výrazný zkrášlovací efekt. Navíc má i další výhodu: pomáhá usnout.

Nekvalitní spánek, noční buzení, či koukání do strop je vyčerpávající. Negativně ovlivňuje tělo, ale i psychiku, náladu, jsme zpomalení, nevýkonní a neuvěřitelně unavení. Zatímco někteří jsou schopni usnout přímo okamžitě jako položí hlavu na polštář, mnozí ještě dlouhé minuty či dokonce hodiny bojují.

Kvalitu spánku nepodporuje ani aktuální pandemická situace. Léky na spaní jsou až tím posledním, co bychom měli vyzkoušet, protože mají mnohé vedlejší účinky. V první řadě se zaměřte na přírodní produkty, dechová cvičení nebo – vyzkoušejte magnéziové máslo.

Co je to magnéziové máslo? A může pomoci přípravek na pleť ve spánku?
Magnéziové máslo je zvlhčující tělový krém, který obsahuje formu minerálu hořčík. Hořčík se nachází v každé buňce v těle a pomáhá udržovat zdravé kosti, bojuje proti chorobám, jako je osteoporóza, reguluje hladinu inzulínu, snižuje krevní tlak a podporuje relaxaci a psychickou pohodu.

Mnoho magnezitových másel na kosmetickém trhu obsahuje chlorid hořečnatý, který je známý jako hořčíkový olej. Je to vstřebatelná forma hořčíku, kterou můžete započítat do doporučeného denního příjmu hořčíku. Ten je 300 mg denně pro muže a 270 mg denně pro ženy.

Podle studií mají mnozí dnes nedostatek magnézia, což vede k pocitům slabosti a únavy. Samozřejmě, v těchto případech je vhodné doplňovat magnézium ve formě výživových doplňků.

Magnéziové másla obvykle obsahují 88 až 150 miligramy hořčíku v 5 mililitrech produktu. Jelikož magnézium zklidňuje nervový systém, je výborným podpůrným přípravkem pro lepší spánek.

Hraje důležitou roli při podpoře hlubokého regeneračního spánku tím, že udržování zdravou hladinu neurotransmiterů GABA. Ty snižují aktivitu neuronů v mozku a v centrálním nervovém systému, což snižuje stres a navozuje relaxaci. Na to, abyste usnuli, je třeba uvolnit tělo.

Další studie ukázala, že účastníci, kteří zvýšili příjem hořčíku, měli kvalitnější a delší spánek. Kromě toho je známo, že magnézium zmírňuje úzkost a depresi – další dva faktory, které často ohrožují kvalitu spánku a vůbec schopnost usnout.

Jak používat hořčíkové máslo, aby vám pomohlo usnout?
Hořčíkové máslo se prodává jako krém na pleť nebo pleťové mléko, takže ho použijete stejně jako jiné hydratační přípravky. Jednoduše si ho naberete do rukou a promasírujete s ním celé tělo.

Pokud nemáte dostatek času, stačí jej použít na klíčové oblasti: především na krk a ramena, protože právě na těchto místech vzniká napětí, které brání ve spánku.

Jak to funguje?
Hořčík v tělovém másle se vstřebává do krve a pracuje se svaly. Uvolňuje jejich, zmírňuje svalové křeče, což pomáhá usnout. Některé magnéziové másla navíc obsahují další oleje, například levandulový. Ten díky vůni podporuje relaxaci a zlepšuje kvalitu spánku.

Můžete se předávkovat magnesiovým krémem?
Naštěstí nic takového nehrozí. Použijte ho tolik, kolik vám je příjemné. Samozřejmě, postupujte podle návodu na jednotlivých produktech a vybírejte si ověřené důvěryhodné značky.

Slyšeli jste už oleji z černých semen?

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články