DomůReceptářMinerální kameny a jejich obliba

Minerální kameny a jejich obliba

Náramky z minerálních kamenů jsou velmi oblíbené už jen díky jejich jemnosti, jednoduchosti a symbolice, kterou s sebou nesou. Možná patříte mezi jejich nositele a možná o nich nevíte všechno. Zatímco symbolika konkrétních kamenů je lidem známá, jejich historie už málo. Pojďme si proto prozradit, kde se minerály vlastně vzaly.

S námi už od starověkého Egypta

Pokud bychom se vydali po stopách minerálních kamenů a doputovali bychom až k jejich pramenům, došli bychom až do starého Egypta a starověké Mezopotámie. Zdejší lidé věřili v jejich sílu i to, že ovlivňují fyzické a psychické pochody v lidském těle. I proto si z nich vyráběli amulety, které je měli ochraňovat před vším zlým, ať už se jednalo o negativní vztahy v okolí nebo o zdravotní nemoci, jež jim tehdy hrozily.

Amulety ji měly také pomáhat tehdy, kdy zrovna prožívali těžké období. Věřili, že i v tomto ohledu života mohou minerální kameny opravdu pomoct, proto je chtěli mít neustále po ruce.

Trojí vliv

Věřilo se, že minerály mají rovnou trojí vliv. Dodnes se říká, že mají posilovat oslabené, oslabovat nadbytečné a odstraňovat blokády, které by jakýmkoli způsobem zabraňovali průtoku energie a celkové souhře všech procesů v lidském těle, k nimž dochází. Jestli je tomu opravdu tak nebo se jedná jenom o babské povídačky z dob dávno minulých, to už musí zjistit každý člověk sám.

Ostatně prý se jedná o pomocníky, jež podporují naši pozornost, celkovou koncentraci, trpělivost (která růže přináší), znásobují naši pokoru a lásku ke všemu, co se kolem nás nachází.

Atraktivní a vždy stylový módní doplněk

A v neposlední řadě se jedná o skutečně skvělý módní doplněk, který posune naše každodenní outfity na vyšší úroveň. Jen si stačí vybrat minerál, který perfektně sedne k vašemu znamení. Ano, minerální kameny si lze vybírat i dle znamení zvěrokruhu.

Předchozí článekČerpání dovolené v zaměstnání
Další článekOpál
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články