DomůRady a TipyMatrace: Jak prodloužit její životnost?

Matrace: Jak prodloužit její životnost?

Životnost matrace může být různá, odvozena bývá zejména dle kvality použitých materiálů a technologie. Investovat do kvality se vyplatí, zařídíte tak pro sebe kvalitní spánek na mnoho let. Je však třeba o lůžko správně pečovat, aby dlouho vydrželo ve skvělém stavu.

Topper

Topper není nutností pro každou postel, ovšem může být příjemným benefitem. Zejména u méně kvalitních lůžek nabízí způsob, jak můžete povrch zpříjemnit. Jde o komfortní podložku, která je vyráběna z různých materiálů a můžete tak snadno vybrat to pravé pro sebe. Liší se stupněm tvrdosti, prodyšností i tepelným stupněm. Kromě pohodlí nabízí také výhodu z hygienického hlediska. Potah totiž bývá odnímatelný a pratelný. Matrace je tak chráněna před potem, nečistotami a škodlivými mikroorganismy.

Chránič

Pokud jste spokojení s kvalitou lůžka a nepotřebujete vrstvu navíc, zvolte alespoň chránič. Jde o tenkou látkovou vrstvu, kterou jednoduše položíte navrch postele, upevnění nejčastěji zajišťují gumové pásky. Chránič výrazně usnadňuje údržbu lůžka. V noci se výrazně potíme, přičemž vlhkost vytváří perfektní prostředí pro roztoče a bakterie. Chránič můžete snadno vzít a dát do pračky. Zbavíte se tak všech roztočů, potu a nečistot.

Pravidelná údržba

Aby si lůžko zachovalo svou kvalitu a vy jste si mohli dlouhodobě užívat pohodlí při spánku, je třeba věnovat mu správnou péči. Ochranný potah vše zjednodušuje, stačí ho pravidelně prát. Ovšem aby se neobjevily prohlubně v lůžku, které vznikají každodenní zátěží, je vhodné matraci každého půl roku otočit na druhou stranu. Čím vyšší hmotnost, tím výrazněji působí a mohou se objevit nepříjemné proleženiny.

Investovat do kvalitní postele se rozhodně vyplatí, zdravý spánek je velmi důležitý. Využijte svou investici naplno a nepodceňujte pravidelnou údržbu postele.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články