DomůRady a TipyHutní materiál nachází ve strojírenství široké uplatnění

Hutní materiál nachází ve strojírenství široké uplatnění

Ve strojírenském i stavebním průmyslu se používá hutní materiál, z něhož vznikají různé prvky. Stavební společnosti potřebují betonářskou ocel, se kterou se zpevňuje beton, zatímco strojírenské podniky se neobejdou bez trubek, profilů a plechů. Hutní materiál má vskutku široké využití.

Hutní materiál jsou v podstatě i dráty a plechy. S dráty se setkáte napříč všemi průmyslovými oblastmi, protože slouží jako spojovací i upevňovací materiál. Hutní materiál se používá dokonce i v automobilovém průmyslu pro výrobu karoserií. Stavební firmy ho pak potřebují pro střechy. Pokud hledáte odborníka, který má v nabídce prodej hutního materiálu, jednoho vám představíme na závěr tohoto článku.

Plechy a jejich význam

S určitostí můžeme říct, že hutní materiál je všudypřítomný, neboť na něj narazíte takřka všude. Obrovské zastoupení je hlavně ve stavebnictví, protože tento druh materiálu potřebujete při stavbě různých konstrukcí. Velice žádané a poptávané jsou hlavně plechy, které dokážou naplnit očekávání i vskutku náročných zákazníků. Plechy se válcují za tepla i za studena. Opláštíte s nimi stěny, použijete je na střeše a podobně.

Plechy mohou být ocelové, z nerezové oceli, ale i z nějakého barevného kovu. Záleží na tom, k jakému účelu mají sloužit. Z oceli se pak vyrábí i další prvky, a to trubky čtvercové a obdélníkové, potrubní díly, tyče a další.

Pálení, řezání a dělení

S hutním materiálem se různě pracuje, například vznikají výpalky z oceli, jež mohou mít i specifickou povrchovou úpravu. Pro výrobu výpalků se používají CNC pálicí stroje a různé druhy technologií včetně pálení laserem a plazmou, řezání kyslíkem i vodním paprskem.

Jestliže hledáte společnost, která poskytuje komplexní strojírenskou výrobu, obraťte se na KT MetSteel s.r.o.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články